Franchisa roku

Záměrem soutěže Franchisa roku je představit a ocenit nejkvalitnější franchisové koncepty působící na českém trhu a dodržující Etický kodex franchisingu.

 

Přinášíme vám další zajímavý rozhovor s porotkyní kategorie Franchisor roku, s paní Kateřinou Štanclovou, manažerkou podpory prodeje OK POINT ze společnosti Broker Consulting.
Právě společnost Broker Consulting se rozhodla podpořit další vyhlášenou kategorii, Skokana roku 2015.

Broker Consulting, a.s.

Jak hodnotíte malé a střední podnikání v ČR, do kterého franchising také řadíme?

Malé a střední podniky jsou významným segmentem naší ekonomiky. Dávají práci, dávají příležitost k uplatnění a například franchising dává možnost skutečně radikálně nastartovat kariéru – a to s mnohem větší pravděpodobností úspěchu, než rozjezd podnikání na zelené louce. Výše uvedené dokazují výsledky i až nečekaně vysoký zájem o náš koncept franchisových obchodních míst OK POINT. Musím zmínit také skutečnost, že právě malé a střední podniky navíc využívají služby našich franchisových míst ať už pro své zaměstnance nebo přímo pro sebe.

Působíte v relativně nově vzniklém franchisovém konceptu. Jaké má vaše společnost plány v oblasti rozvoje sítě?

Nyní jednáme s více než 50 zájemci o OK POINT. To mluvím o pokročilých jednáních. Naším cílem je v letošním roce otevřít 20 obchodních míst, ale vypadá to, že se můžeme stihnout dostat až na číslo 30. Cílové číslo je 70 OK POINTů v příštím roce.

Co bylo důvodem, proč jste souhlasila s účastí v porotě prvního ročníku soutěže?

Broker Consulting je na trhu od roku 1998, ale franchisový projekt OK POINTů byl spuštěn na konci loňského roku. Láká nás spojení jména Broker Consulting a OK POINTů s kategorií Skokan roku – protože i my jsme teď skokani. V prosinci jsme otevřeli první OK POINT a letos už další 4. A stavíme dál.

Ing. Kateřina Štanclová

Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, po jejímž absolvování se věnovala oblasti Lidských zdrojů v několika bankovních institucí. V oblasti franchisingu se pohybuje od roku 2011, kdy nastoupila do UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. do projektu franšízových obchodních míst UniCredit Bank Expres. Od loňského podzimu pracuje ve společnosti Broker Consulting na pozici Manažerky podpory prodeje obchodních míst OK POINT, která v rámci strategického partnerství s mBank poskytují propojení finančního plánování, nízkopoplatkového bankovnictví a kvalitních realitních služeb.