Franchisa roku

Záměrem soutěže Franchisa roku je představit a ocenit nejkvalitnější franchisové koncepty působící na českém trhu a dodržující Etický kodex franchisingu.

 

Opět tak ocení kvalitní franchisové koncepty působící na tuzemském trhu. Předání ocenění proběhne v rámci Mezinárodní výstavy pro podnikání a franchising , www.vystavafranchisingu.cz v Praze 31. Května 2017.

Franchisa roku

Stejně jako v předchozím ročníku předá Česká asociace franchisingu ceny v kategoriích Franchisor roku, Skokan roku a Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu.

Kategorie Franchisor roku ocení kvalitní tuzemský nebo zahraniční koncept. Ve druhé kategorii Skokan roku má šanci uspět koncept, který v uplynulém roce otevřel nejvíce franchisových poboček. V rámci kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu, kdy cenu uděluje Správní rada Asociace, bude oceněn projekt, jež se zasloužil o pozitivní rozvoj franchisingu u nás.

„Cílem soutěže Franchisa roku je zviditelnění franchisingu jako jedné z možných, prosperujících a solidních forem podnikání a představení kvalitních franchisových konceptů, které fungují na bázi čistého franchisingu a dodržují Evropský kodex etiky franchisingu,“ vysvětluje prezident České asociace franchisingu Jan Gonda s tím, že první ročník se těšil poměrně vysokému zájmu ze strany franchisových konceptů, o čemž svědčil počet přihlášených subjektů. „Očekáváme, že ve druhém ročníku bude zájem franchisorů se o udělované ceny utkat ještě větší,“ doplňuje Jan Gonda.

Loňským vítězem v kategorii Franchisor roku se stala původem česká kavárenská síť CrossCafe.

Vítěz soutěže Franchisor roku

„Zisk tohoto titulu je pro nás potvrzení, že cesta, kterou jdeme je zajímavá nejen pro naše franchisanty a jejich zákazníky, ale i pro odbornou veřejnost. Přirozeně je to pro nás i velký závazek do budoucna,“ říká Luboš Martínek, ředitel společnosti CrossCafe Original.

Kdo se může do soutěže přihlásit?

Do soutěže se může přihlásit každá fyzická a právnická osoba, která na území České republiky prokazatelně vlastní nebo rozvíjí franchisový koncept a dodržuje Evropský kodex etiky franchisingu (kategorie Franchisor roku a Skokan roku), nebo se aktivně podílí na podpoře a rozvoji franchisingu v České republice (kategorie Cena ČAF za podporu a rozvoj franchisingu). Franchisový koncept se může do soutěže přihlásit sám, ale může být také nominován. Online přihlášky či nominace je třeba podat do 15.3.2017.

Kontakt pro média:

Ing. Petra Ritschelová
výkonná ředitelka ČAF

Gsm: (+420) 728 948 479
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


O soutěži Franchisa roku:

Hlavním cílem soutěže Franchisa roku je popularizace franchisového způsobu podnikání. Soutěž chce cíleně udělit ocenění těm konceptům, které představují kvalitu na trhu, mají dobré výsledky a dodržují pravidla Evropského kodexu etiky franchisingu. Organizátorem soutěže je nezisková profesní organizace Česká asociace franchisingu (ČAF), která na národní úrovni sdružuje poskytovatele franchisingu a jeho odborníky. ČAF vznikla v roce 1993 a jejími členy jsou jak velké a známé mezinárodní značky, tak i menší tuzemské franchisové systémy. Asociace je členem Evropské franchisové federace a Světové franchisové rady. O posouzení ekonomických dat přihlášených franchisových značek se i v druhém ročníku soutěže postará společnost KPMG.